Usłyszałem ostatnio, że na pierwszy rzut oka widać do kogo należy państwowa telewizja. Postanowiłem sprawdzić to szukając w internecie jakichś danych bo sam niewiele oglądam telewizję. Praktycznie od razu wpadłem na artykuł na jakiejś stronie, która mówiła o badaniu/liczeniu czasu antenowego partii i polityków. Artykuł ten mówił o tym, że jeden z członków Krajowego Rejestru Radia i Telewizji Tomasz Borysiuk podliczył czas antenowy, jaki TVP poświęciła poszczególnym partiom politycznym od 1 do 7 października czyli w bardzo ważnym okresie kampanii wyborczej. Oto wyniki jakie otrzymał:
prezydent - 9 wystąpień o łącznym czasie ponad 31 min.;
premier - 120 wystąpień, czas - ponad 4 godz. 41 min;
rząd - 153 wystąpień, czas - ponad 7 godz. 16 min.;
PiS - 344 wystąpienia, czas - ponad 16 godz. 52 min.;
PO - 165 wystąpień, czas - ponad 6 godz. 11 min;
Samoobrona - 76 wystąpień, czas - ponad 4 godz. 59 min.;
LPR - 69 wystąpień - czas ponad 3 godz. 41 min;
LiD - 152 wystąpienia, czas - ponad 5 godz. 6 min.;
PSL - 44 wystąpienia, czas - ponad 2 godz. 1 min.
Pan Borysiuk dodał również, że wystąpienia przedstawicieli rządu zostały w statystykach policzone dwukrotnie. Zarówno do ogólnego czasu rządu, jak i partii, którą dany członek rządu reprezentuje.
Jasno widać kto rządzi tą "niezależną" polską telewizją. Może dobrze, że nie oglądam nic oprócz meczy - a może nimi też manipulują.
Mecze drugiej ligi transmitowane TVP3 przerywano niejednokrotnie aby wzamian uraczyć widzów konwencjami partyjnymi.
OdpowiedzUsuńJa także nie mam wiele okazji do oglądania telewizji ale faktycznie gdy oglądam to od razu widze rażącą propagande .zdecydowanie wole internet , ale kto wie do kiedy będzie można wyrażac tam swoje opinie , i kiedy serwisy takie jak onet czy wp zaczną także podawac informacje przystosowane pod daną partie polityczną?
OdpowiedzUsuńRozróżniasz emitowane programy o rządzie a kampanii wyborczej?
OdpowiedzUsuńCzy to oznacza, ze nie powinno sie pokazywać - w okresie kampanii- ekipy sprawującej władze? No, dobre
Nie ma obiektywnych mediów. Bo kierują nimi tylko ludzie, a ludzie patrzą na świat (politykę również) bardzo subiektywnie.
OdpowiedzUsuńDlatego warto sięgać informacji z różnych źródeł i podchodzić do nich z dystansem.