Bohaterką dzisiejszego artykułu jest M Shalini – czteroletnia dziewczynka potrafiąca pisać jednocześnie obiema rękami, co więcej posługuje się przy tym aż 13 językami takimi jak: kannadyjski, angielski, hindi, tamilski, malajalam, telugu, gujarati, assamski, punjabi, oriya, tulu, urdu i bengalskim (są to języki używane w Indiach przy czym język kannada jest urzędowy). Zdania napisane lewą ręką przez tą niesamowitą Induskę z Mysore są odbiciem lustrzanym zwyczajnego pisma.
Pewnie myślicie że jako że wszystkie te języki używane są w Indiach różnice między nimi są bardzo niewielkie… To błąd dla przykładu języki urdu i hindi pomimo iż są podobne pod względem gramatyki i słownictwa zdecydowanie różnią się w pisowni (czyli tym co robi dziewczynka).
M Shalini jest na co dzień zwyczajnym dzieckiem. Jej rodzice, Latha i Manjunath prowadzą niewielki sklep w ich rodzinnym mieście Sunnadakeri. Według nich dziewczynka zaczęła przejawiać zainteresowanie do pisania w wieku dwóch lat. Kiedy zauważyli że dziewczynce sprawia wiele radości kaligrafia postanowili nauczyć ją kilku alfabetów. W ten sposób początkowo dzięki mami, a później szkolnym nauczycielom dziewczynka rozwijała swoją pasję. Jak ciekawostkę warto dodać że M Shalini po zaledwie siedmiu godzinach nauki była w stanie napisać cały alfabet Urdu, natomiast po trzech miesiącach nauki znała cztery alfabety. Dziewczynka potrafi również naraz rysować obiema rękami różne obrazki.
Zarówno rodzice jak i nauczyciele są dumni z dziewczynki, a jej niesamowita zdolność zachwyca pedagogów z całego świata.
źródło: http://www.sensacja.com.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz